Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

SİBER SALDIRILARA KARŞI EN SAVUNMASIZ SEKTÖRLER BELLİ OLDU

11.09.2020 - 10:12

Her geçen gün sıklığı artan siber saldırılar, iş dünyasına büyük zarar veriyor. Önümüzdeki sene küresel ölçekte 6 trilyon dolarlık zarar ortaya çıkarması beklenen siber saldırılardan en çok etkilenen sektörler ve kurum içi departmanlar, Keepnet Labs’in araştırmasıyla ortaya kondu.

MODA TUTKUNLARI SÜRDÜRÜLEBİLİR MARKALAR İSTİYOR

11.09.2020 - 09:57

McKinsey & Company, moda endüstrisini mercek altına aldı. Araştırma, tüketicilerin değişen alışkanlıkları ve beklentilerine odaklanıyor. Buna göre, COVID-19 salgını, tüketicilerin moda endüstrisinde sürdürülebilirlik beklentilerine ivme kazandırdı. Tüketiciler çevre dostu ürünlere yönelmenin yanı sıra daha az ürün satın alıyor ve online kanalları daha fazla tercih ediyor.

YENİ NORMALDE ÇALIŞANA YATIRIM YAPAN KAZANACAK

11.09.2020 - 09:46

Güven düzeyi yüksek kurum kültürünün oluşturulması, şirketlerin ekonomik performansını artırırken, aynı zamanda yetenekli çalışanları kurum bünyesine çekebilmeyi ve mevcuttaki yetenekli çalışanları elde tutabilmeyi sağlıyor. Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalar, yüksek güven kültürüne sahip işletmelerde ekonomik getirinin ve çalışan verimliliğinin 3 kat arttığını gösteriyor.

YATIRIMCININ YOL HARİTASI: FİNANSAL FİZİBİLİTE

11.09.2020 - 09:44

Uzmanlar, bir yatırım projesinin başlangıç aşamasında ve tüm işleyişinde doğru adımları atabilmek için ‘Finansal Fizibilite’ çalışması yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Yatırımcılar, bu alandaki danışmanlık şirketlerinden aldıkları hizmet ile projeleri için atmaları gereken doğru adımları analiz edip hata yapma riskini azaltıyor.

DEZENFEKSİYON ÇÖZÜMLERİMİZDE TEKNOLOJİYİ YOĞUN KULLANIYORUZ

22.07.2020 - 10:32

ATALIAN Türkiye CEO Barış Ünalp, AVM’lerde sağlıklı bir ortam oluşturabilmek adına alınan önlemlere ilişkin sorularımızı cevapladı. Dezenfeksiyon konusunda teknolojinin önemine değinen Ünalp, “ATALIAN Türkiye olarak temizlik çözümlerimizde teknolojiyi yoğun kullanıyoruz.” dedi. Ünalp’ın açıklamaları şöyle:

VİRÜS Z KUŞAĞINA STOK YAPMAYI ÖĞRETTİ

20.07.2020 - 10:55

Koronavirüs salgını, tüm dünyada tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Daha az harcamaya başlayan tüketiciler market ziyareti sayısını azaltırken sepetleri büyüttü. Geçmişte ihtiyaçlarına hızlıca ulaşıp tek seferde tüketmeyi tercih eden Z kuşağı ise şimdiye kadar pek bilmediği ‘stoklama davranışını’ ilk defa deneyim etmeye başladı.

E-TİCARET’TE EN SIK YAPILAN HATALAR

20.07.2020 - 10:51

COVID-19 sonrasında e-ticarete talep artarken, e-ticaret sitelerindeki eksikler, müşteri memnuniyetini ve alışveriş dönüşüm oranlarını olumsuz etkiliyor. Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, online alışveriş dünyasında en sık yapılan hataları değerlendirdi ve e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

AVM YÖNETİMİNE DAİR 24 ALTIN İPUCU

20.07.2020 - 09:42

‘Doğru Yer’de açılan bir alışveriş merkezi ancak ‘Doğru Yönetim’ ile başarılı olabilir. Yönetmek; bilgi, beceri, deneyim ve tutku gerektiren zor bir görevdir. İyi bir yönetici ile daha iyi bir yönetici arasındaki en belirgin fark ‘tutku’dur. Tutku, bir yöneticinin, yetkinlerinden öteye geçerek, başkalarına ilham veren, dinamik bir lider olmasını sağlayan içsel güçtür. İşine olan tutku, bir insanın işine adanmasını sağlar, içsel değerlerini ortaya çıkarır, güçlerini canlandırır, belki varlığını bilmediği kaynaklarını, yeteneklerini, enerjisini harekete geçirir. Tutku, bir insanı ve onun çevresindekileri yukarılara taşıyan gücün ateşleyicisidir. Bu şüphesiz bilgi, beceri ve deneyimin önemini azaltmaz. Her yönetici, temel bilgilere sahip olmak, yeteneklerini ortaya koyma durumundadır. Bu yazımda 'tutku' dolu geçen 24 yıllık AVM Yönetim tecrübeme dayanarak, AVM Yönetimine dair çok sayıda önemli başlıktan bana göre ilk 24’ünün başlıklarını yazıyorum:

Subscribe to Araştırma

ds

Yukarı