Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

ERZURUM MNG BİR YILDA 19 MİLYON ZİYARETÇİ AĞIRLADI

15.11.2018 - 11:34

Doğu’nun En Büyük Alışveriş Merkezi Olan Erzurum MNG, İlk Yılında Önemli Başarılara İmza Attı. Pek Çok Sosyal Sorumluluk Projesine Destek Veren Ve İlk Kez Yurt Dışından Turistleri Şehre Çeken İddialı Bir Alışveriş Festivali Organize Eden Erzurum MNG, Bir Yılda 19 Milyon Ziyaretçi Ağırladı. 

Erzurum MNG, kurulduğu günden bu yana Doğu Anadolu’nun en çok ilgi gören adreslerinden biri… MNG Holding’in AVM sektöründeki 500 milyon liralık bu dev yatırımı, geçtiğimiz yıl Murat Boz ve pek çok ünlünün katıldığı renkli bir organizasyonla sektöre giriş yaptı. 
Grup bünyesinde kurulan MNG Yönetim Hizmetleri şirketince işletilen AVM, değerli eserleri görme şansı sunan sanat galerileri, 5 bin 300 metrekarelik heyecan veren tema parkı, bin 300 metrekare alana kurulan Fitness Center’ı, 350 koltuklu şehir tiyatrosu ve son teknoloji sineması ile 140 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Erzurum’a renk katıyor. 
Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 160 bin metrekare büyüklüğü ile Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük alışveriş merkezi. Türkiye’deki alışveriş merkezleri sıralamasında da ilk 5’te yer alan AVM, açıldığı günden bu yana Erzurum’daki sosyal yaşamı ve ticareti canlandırdı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerimizde tüketici ile buluşan seçkin markaların çoğunu ilk kez bölgeye getiren alışveriş merkezi, 175 mağaza, eğlence, sinema ve kültürel etkinleri bir arada sunarak Doğu’nun gözde şehri Erzurum’a dinamizm kazandırdı. 
Bölge halkının eğitim, sanat, eğlence ve alışveriş konusunda çıtasını yükseltmeyi hedefleyen MNG Holding, Erzurum’a yakışacak bir alışveriş merkezi hazırlarken, sanatsal etkinliklere geniş yer ayırdı. Nitelikli oyunlar sunarak sevilen sanatçıları izleyici ile buluşturan 350 koltuklu çocuk şehir tiyatrosu, son teknolojiye sahip Cinemaximum’da Gold Glass ayrıcalığı ile seyir zevki sunan sineması ve değerli eserleri yakından görme şansı veren sanat galerileri, kültür sanata verilen bu değeri kanıtlar nitelikte... 

DAF İLE 3 GÜNDE 600 BİN ZİYARETÇİ 

Erzurum MNG Yönetimi, metrekare anlamında büyük bir alışveriş merkezi ve modern bir mimari yapı sunmanın yanı sıra işletmecilikteki deneyimlerini de konuşturarak önemli organizasyonlara imza atmakta. Özellikle 23-25 Mart tarihlerinde düzenlenen Doğu Anadolu Alışveriş Festivali (DAF), Erzurum’un İran başta olmak üzere bölgedeki diğer ülkelerde de tanıtılmasına katkıda bulundu. DAF ile birlikte ilk kez bir Doğu kentimiz, uluslararası boyutta bir alışveriş festivaline ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren Doğu Anadolu Alışveriş Festivali (DAF), yakın şehirlerden ve İran’dan, toplam 600 bin ziyaretçiyi ağırladı. Doğu’nun en büyük alışveriş merkezinde yüzde 70’lere varan indirimler, ikramlar, sıra geceleri ve mehteran takımına ek olarak kent merkezinde ve mağazalarda sıcak bir ilgiyle karşılanan İranlılar, Erzurum’u çok sevdi.
 
DOĞU ANADOLU ALIŞVERİŞ FESTİVALİ’NİN İKİNCİSİ MART AYINDA

MNG, tüm bu başarılarının yanı sıra Erzurum’a uluslararası platformdan turist çekerek, Türkiye ekonomisine de katkıda bulundu. Doğu Anadolu Alışveriş Festivali (DAF) bünyesinde İranlı turistleri Erzurum’la buluşturan MNG’nin etkinliği sayesinde; ilk kez bir Doğu kentimiz, uluslararası boyutta bir alışveriş festivaline ev sahipliği yaptı. Bundan böyle gelenekselleştirilmesi planlanan Doğu Anadolu Alışveriş Festivali, bu yıl Mart ayında 2. kez, çok daha iddialı etkinlikler ile hayata geçirilecek. 

GELENEKTEN GELECEĞE MNG YANINIZDA… 

Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, “Türk Oyunları Erzurum’dan Yükselir” sloganı ile, 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Erzurum Türk Oyunları organizasyonuna da ana sponsor olarak imza attı. MNG Yönetim Hizmetleri’nin Genel Müdürü olan Dr. Aydoğan Süer bu konuda  “Gençlerin spora yönelmelerini son derece önemli görüyoruz. Türk kültürünün hala arzu ettiğimiz kadar tanınmayan köklü gelenekleri ve sporları da değer verip desteklediğimiz konuların başında geliyor.” dedi.
 
HER HAFTA SONU RENKLİ ETKİNLİKLER VE ALTIN YAĞMURU

Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Erzurum MNG, ilk yılında tam 19 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak önemli bir başarıya imza attı. Açıldığı günden bugüne kadar uluslar arası festivallerden sponsorluklara, konserlerden kampanyalara kadar sayısız organizasyon gerçekleştiren alışveriş merkezi, şık mimarisiyle de beğeni topluyor. Sosyal sorumluluk projeleri ve renkli konserleri ile Erzurum halkının sevgisini kazanan alışveriş merkezi, 1. yaş günü kutlamalarında ziyaretçilerine altın dağıtmaya başladı. Bu uygulama çok sevilince Erzurum MNG Yönetimi, yıl boyunca her hafta sonu alışveriş yapanları altın yağmuruna tutmaya devam etme kararı aldı.  

mng

n

Yukarı