Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

KUMSMALL PERAKENDE GÜNLERİ’NDE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

19.12.2018 - 17:43

KUMSMALL FACTORY AVM, TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ İŞ DÜNYASI ORGANİZASYONU PERAKENDE GÜNLERİN’DE BÜYÜLEYİCİ BÜYÜKLÜĞÜ, FARKLI KONSEPTİ, YATIRIM MALİYETİ VE YÖNETİMİYLE BÜYÜK İLGİ TOPLADI.

2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyetiyle sektörün dinamiklerine yön verecek olan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi KUMSmall Factory AVM, Türkiye’nin en prestijli iş dünyası organizasyonu Perakende Günleri’nde büyüleyici büyüklüğü, farklı konsepti, yatırım maliyeti ve yönetimiyle büyük ilgi topladı. Yabancı yatırımcı, perakende grupları, master franchise’ler, alanında lider firmalar, ülke danışmanları, sektörün üst düzey yöneticileri, AVM sektörünün temsilcileri, iş geliştiricileri ve yatırımcıları KUMSmall Factory standını ziyaret etti ve daha açılmadan tüm rakiplerine fark atan dev bir proje olma özelliğini korudu. 

15 MİLYON KİŞİNİN YAŞAMINA DOKUNACAK
Büyüleyici büyüklüğüyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi “KUMSmall Factory” İç Anadolu Bölgesi’nin amiral gemisi Kayseri’de açılıyor. 2 milyar dolara yakın yatırım maliyetiyle yükselen dev proje birçok farklı seçeneği bir araya getirecek. AVM, iş merkezleri, otel, eğlence merkezleri ile mobilyadan dekorasyona, modadan yeme içmeye, spordan eğlenceye kadar ziyaretçilerine sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunacak ve başta Kayseri ve çevre illerde yaşayan 15 milyon kişinin yaşamında fark yaratacak.

ANADOLU’NUN KALBİNDE AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ
Kumsmall Factory, Erciyes’in büyüklüğünden ilham alınarak 1,5 milyon metrekareye yakın açık, 900 bin metrekare kapalı alana kuruldu. Konforu ve alışveriş keyfini bütünleştirerek 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yer alan 400’ü aşan mağazasıyla, 6 bin araçlık otoparkıyla modanın yeni başkenti olmak için dünyaca  ünlü yerli ve yabancı markalarını bünyesinde bir araya getirerek  güçlü bir marka karması yarattı.

KUMSMALL FACTORY OYUNUN GİDİŞATINI DEĞİŞTİRİYOR 
“Türkiye’nin Alışveriş Merkezi” olma sloganıyla yola çıkan KUMSmall Factory, klasik bir alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirerek en fazla ürün seçeceğine sahip karma proje olacak. Yöresel ve dünya mutfaklarından seçme lezzetlerin yer alacağı cafe ve restoranlar, hipermarket,  spor salonları, yapı market,  sinema salonları, aqua park, eğlence merkezleri, buz pateni, bowling ve çocuk oyun alanları ile ziyaretçilerine ticari alanların dışında da seçenekler sunarak benzersiz bir cazibe merkezi olacak.

DOĞA DOSTU AVM
KUMSmall Factory tüm bunların yanı sıra güneş panelleri ve doğal gaz ile elektrik üreten ‘’trijenerasyon’’ sistemi ile kendi enerjisini üretecek ve ürettiği enerjiyi tasarruflu bir şekilde kullanacak. Bu özel tasarımla ‘’Doğa Dostu AVM’’ olacak.

EYLÜL 2019’DA KAPILAR AÇILACAK
Yüzlerce ulusal ve uluslararası alternatif markayı çatısı altında toplayarak, kalıpların ötesinde bir konseptle sektöre yön veremeye hazırlanan KUMSmall Factory, bir Erciyes KSS Yapı Kooperatifi projesi. Merakla beklenen bu dev projenin yönetimi GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık AŞ firması tarafından yapılacak ve KUMSmall Factory Eylül 2019’da açılacak. 

n

Yukarı