Ana içeriğe atla

S

 

Geleneksele bağlı kalan yenilikçi oyun salonları

10.10.2019 - 11:00

Salonlarının her jenerasyona hitap ettiğini vurgulayan Atlantis Fun Cıty Genel Müdürü Sedat Dönmez, “Geleneksele de bağlı kalarak yeniliğin sıkı takipçisi olma yönünde salon kurgusu yapıyoruz.” dedi.
 

Günümüzde sokakta oynayan çocuk sayısının azalması ve geleneksel çocuk oyunlarının bilinmemesini neye bağlıyorsunuz?  
Günümüz koşullarına baktığınızda dijitalleşen çağda çocukların teknoloji ile tanışma yaşı neredeyse 3-4 yaşlara kadar geldi. Akıllı telefon, tablet kullanımı ortaokul çağında başlıyor.
Geleneksel çocuk oyunlarının yerini her geçen gün yenilenen, faydaları olduğu gibi zararları da olan bilgisayar oyunları aldı. Teknolojik devrimle hayatımıza giren bu oyunların sanılanın aksine stratejik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirme anlamında çocuklara değer katan yanları da var.
Atlantis Fun City olarak biz bu yeni çağın getirdiği yalnızlaşma etkilerinden de uzak bir eğlence anlayışı sunuyoruz. ‘Sokakta oynayan çocuk’ konseptine yakın, arkadaşıyla, ailesi ile vakit geçiren, tüm ünitelerde birlikte eğlenebileceği, sinerji içinde vaktin en güzel şekilde değerlendirildiği çocuk oyun alanlarına sahibiz.

Eğlence alanlarına ve teknolojik oyunlara yönelim arttı. Siz bir eğlence merkezi olarak çocuklara geleneksel oyunları da deneyimlemeleri açısından neler yapıyorsunuz?  
Atlantis Fun City bünyesindeki ünitelerin tamamı sadece teknoloji devrimini ifade eder nitelikte değil, salonlarımızın tamamında her çeşit  jenerasyona hitap edebilecek, 7’den 70’e eğlence anlayışı ile yola çıkılmış bir fiziki yapılanma mevcut. Geleneksele de bağlı kalarak yeniliğin sıkı takipçisi olma yönünde salon kurgusu yapıyoruz. Elbette yeni olanı takip etme zorunluluğunun günümüz koşullarında kaçınılmaz olduğunun farkındayız, dengeyi ve uyumu korumaya özen gösteriyoruz.

Nostalji oyun alanları merkezlerinizde mevcut mu? Mevcutsa eğer hangi oyunlar var?   
Atlantis Fun City salonları genel olarak iç düzenlemesi yapılırken -defalarca salon açtığımız için- deneyimlerimizden yola çıkarak konumlandırma yapıyoruz.
Bizim için esas konu her kesime, her yaşa hitap edip, bu zenginliği koruyup, dinamik tutmak böylece herkesin aradığını bulduğu, çocuk, genç, yetişkin birlikte eğlenebileceği bir oyun salonu olmak konusunda ısrarcıyız. Nostaljik oyun alanları konusunda spesifik bir örneğimiz olmasa da geleneksele bağlılık konusunda hassas olduğumuzu söyleyebiliriz.

Eğlence merkezlerinizde geleneksel ile teknolojiyi birbirine nasıl entegre ediyorsunuz? 
Bu zaman içinde akan bir oluşum, şöyle ki;  talebe göre salonlarda düzenlemeler de değişiyor. 7D çok rağbet gören bir ünite ise bir sonraki salon açılışımızda da gündemde oluyor. Arz talep dengesi ile teknolojik oyunlar – geleneksel oyunlar arasında bir denge kuruyoruz. Yeniliğe,  gelişime uyumluyuz fakat aniden değişen teknolojiyi unutmuyoruz ve tedbirli değişimlerin parçasıyız.
Atlantis Fun City olarak 2019 son çeyreğinde de müthiş değişimlerin parçası olduk. Güngören Kale AVM salonumuzda çok ciddi modernizasyon yaptık. Son çeyrek kapanırken de büyümeye ve değişimlerle gelişmeye devam edeceğiz.

GGG

Yukarı