Ana içeriğe atla

S

 

POLIN, ASYA’NIN EN PRESTİJLİ SU PARKI PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

12.10.2018 - 10:47

Hatten Group, Malezya’nın “UNESCO Dünya Mirası Sehirleri Listesi”nde yer alan Melaka kentinde 2020’de tamamlanacak olan ve 198 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştireceği Splash World Theme Park projesinin tüm su parkı tasarım, mühendislik, tedarik ve montajını Polin’e verdi.

Dünyada 105 ülkede 3 binden fazla gerçekleştirdiği su parkı projesi ile Türk ihracatının önemli oyuncuları arasında yer alan Polin Waterparks, Hatten Group ile yaptığı anlaşma ile Malezya’nın Melaka kıyı şeridi üzerinde ultramodern yeniliklerle inşaası gerçeklesen 30 katlı görkemli yapının 14. katındaki 50 bin metrekarelik alana su parkı kuracak. Splash World Theme Park ismi verilen proje, kendine özel tasarımı ile turizm sektöründe türünün ilk örneği olacak. 
Şimdiden birçok girişimcinin ilgisini çeken yatırım içerisinde ışıltılı, animasyonlu cephesi, 800 perakende mağazasına sahip, deniz yasamı panoramalarıyla birlikte büyülü ve su altı atmosferi ile bir alışveris merkezi de bulunacak. Yapı içerisinde yer alacak iki kulenin oluşturacağı dev yolcu gemisine benzeyen görüntüsü, bölgenin liman sehri olmasıyla başlayan tarihine olan saygısını gösterme adına tasarlandı.
Projenin tasarımı, bünyesinde uluslararası deneyime sahip yaratıcı ekibi ve geniş bir portföye sahip olan inşaat ekibi olan WHZED (WHZ Environmental Design, Malezya) firması tarafından gerçekleştirildi.

BÖLGENİN EN CAZİP NOKTALARINDAN BİRİNDE OLACAK
İnsan yapımı bu tropikal ada, Singapur’dan üç saat ve Kuala Lumpur’dan iki saat sürüş mesafesinde olması sebebiyle bölgenin en cazip noktalarından birinde yer alacak. Olağanüstü otellerin yanı sıra konuklar, Polin Waterparks’ın bu proje için özel tasarladığı eşsiz su kaydırakları ile unutamayacakları anlar yaşayacaklar. 2020’de açılması planlanan 46 bin 452 metrekarelik tesiste birbirine bağlanan iki tembel nehir ve 50’den fazla sulu atraksiyon yer alacak. Splash World’deki atraksiyonlardan 11 tanesi nefes kesici hızları, keskin ve ani dönüşleri olan ekstrem su kaydıraklarından oluşacak. Tesisteki tüm su kaydıraklarının uzunluğu 1 kilometreden fazla olup, saatte 3 km hızla akacak olan eğlence nehri 2 bin metrekareden fazla alanı kaplayacak, adrinalini daha da artırmak için bu alanın içerisinde torrent river ve dalga topu da bulunacak. 

GGG

Yukarı