Ana içeriğe atla

S

 

Ankara Eryaman’da 2 yıl önce kapılarını açan, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Metromall Alışveriş Merkezi, 2. yıllarında prestij ve mükemmelliğin simgesi Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri tarafından European Property Awards 2019-2020’de ‘’Retail Development’’ ve Retail Architecture’’ kategorilerinde iki önemli ödüle layık görüldü. Henüz ikinci yaşlarındayken iki ödül birden kazanmanın gurur verici olduğunu ifade eden KA Danışmanlık Kurucu Ortağı Esra F. Kösoğlu, “Üzeri açılabilir konseptimiz ile misafirlerimize ferah bir alışveriş deneyimi sunarak Metromall’u vazgeçilmez hale getiriyoruz.” dedi.

pasaport pizza

Açık hava tema park kültürünü kapalı alanlarda yaşatmak istediklerini belirten Dal Temapark Genel Müdürü Mustafa Dal, “Kapalı alanlarda bulunan eğlence merkezleri artık misafirlerin isteklerini tam olarak karşılayamıyor. Bizler klasik lunapark algısını yıkıp orman temalı eğlence merkezlerine yöneliyoruz.” dedi.
PolIn Waterparks, eğlence parkı ve atraksiyonları alanında en dikkat çeken ürünlerin ödüllendirildiği European Star Awards'TAN 9 ödül ile döndü.
2019 yılını kendi markaları adına değerlendiren Atlantis Fun CIty Genel Müdürü Sedat Dönmez, 2020’de yine en doğru lokasyonlarda açılış planları bulunduğunu belirtti.
Türkiye genelinde, 9 yılda 300’ün üzerinde alışveriş merkezi etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Orijin PR Halkla İlişkiler Ajansı Sahibi Hülya Sevinç, kurumsal firmaları bir araya getirerek festival ve tanıtım etkinlikleri yaptıklarını ve sonrasında geleneksel gıda stantlarını bir araya getirerek alışveriş merkezlerine hem kiralama hem de etkinlik oluşturduklarını söyledi.
Her yeni projenin hem proje sahibini ve firmayı, hem de sektörü geliştirdiğini belirten Varyasyon Event Ajans Başkanı Eyüp Bolat, yeni dönem için hazırladığı projelerinden bahsetti.
Toplumsal sorumluluk bilinciyle sahneledikleri, çocukların hem eğlenip hem öğreneceği gösterilerinden bahseden Sütlaç Prodüksiyon Şirket Sahibi Ümit Bağcı, çocuk etkinliklerinin toplumsal eğitim açısından etkin rol üstlendiğini belirtti.
Koton Skirtly Yours Koleksiyonu, sezonun en trend detaylarının kullanıldığı tasarımlarıyla aktif şehir hayatını yansıtan modern stillere imza atıyor. 
İş yerlerinde gün içinde biriken nakit parayı bankaya yatırmadan özel bir kasada biriktirmek, ama kasaya yatırdığınız andan itibaren aslında bankaya yatırmış olduğunuz güvencesini hissetmek mümkün. G4S Cash360 Proje Müdürü Cihat Solakoğlu ile iş yerinde nakit para bulundurma riskinden kurtaran Cash360’ı konuştuk.
İş yerlerinde gün içinde biriken nakit parayı bankaya yatırmadan özel bir kasada biriktirmek, ama kasaya yatırdığınız andan itibaren aslında bankaya yatırmış olduğunuz güvencesini hissetmek mümkün. G4S Cash360 Proje Müdürü Cihat Solakoğlu ile iş yerinde nakit para bulundurma riskinden kurtaran Cash360’ı konuştuk.
2005 yılından beri marka kimliği, mimari konsept & proje ve pazarlama iletişimi alanlarında çok yönlü, multidisipliner hizmet veren Karbon, A’dan Z’ye ele aldığı müşterileri için, markadan başlayan, konseptten gerçek mekanlara dönüşen projeler yapıyor.
Türkiye’nin en sıra dışı döner markası KasapDöner, İstanbul Maltepe’de bulunan Piazza AVM’de döner severlerle buluştu.
Türkiye’nin en büyük yerli restoran zinciri olan HD Holding, HD Döner ve HD İskender markaları ile Maltepe Piazza AVM’de 2 restoran açılışı birden yaparak hızla büyümeye, daha fazla misafiri dışarıda daha iyi bir yemek yeme deneyimi ile buluşturmaya devam ediyor.

Katılacağımız Fuarlar

E-Bülten

Konu Başlıkları

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: “18-34 yaş grubundaki gençlerin yoğun ilgisi sonucu e-ticaret rakamları hızla gelişmiş ülkeler seviyesine yükseliyor.“
AVM VE PERAKENDE DÜNYASININ GÜÇLÜ İLETİŞİM MECRASI MALL REPORT DERGİSİ OLARAK ORGANİZE EDİLEN YUVARLAK MASA TOPLANTISINDA “AVM’LERDE FRANCHISE İŞLETMELERİ VE POTANSİYELİ” TEMASI ÜZERİNDE DURULDU. HOLİDAY INN ŞİŞLİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIDA, KONUŞMACILAR ÖNEMLİ TESPİTLER YAPTI.
Nakış modası 2019 Sonbahar-Kış sezonunda en yüksek zamanını yaşıyor. Sadece bir iğne ile inci ya da renkli parıldayan geometrik boncuklar katarak yapılan işlemeler yine her bir kıyafette harika desenlerle karşımızda bu sezon. 
 • TAMAMI YERLİ ÜRETİM
  İdilbaby & Mamino’nun geçmişten günümüze gelişiminden bahseder misiniz?   

 • Türkiye’de AVM sektörü nasıl gelişmeler yaşadı? Sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?
  Türkiye’de AVM sektörü başlangıcından bu yana hızlı bir şekilde ilerledi, gelinen noktaya baktığımızda başta büyük şehirlerde start veren AVM’ler zamanla Anadolu ve Doğu bölgeleri de olmak üzere tüm Türkiye’de önemli aşamalar kaydetti.

 • Bilkent Center’ın da aralarında bulunduğu birçok başarılı projeye imza atan Tepe Emlak Yatırım hakkında bilgi verir misiniz?
  Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş olarak, 1996 yılından bu yana Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan Bilkent Holding çatısı altında, perakende sektöründe ilkleri başarmış ve farklılık yaratan birçok başarılı projeye imza atmış olmanın gururuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 • Novada Menemen AVM’nin marka karmasına yeni eklenen markalar oldu mu?
  Elbette, marka karmamıza yeni eklenen markalarımız var. Son bir yılı baz alırsak eğer, eklenen markalarımız: Ebebek, Süvari, Karaca ve Waffle Kent. AVM doluluk oranımız bu markalarımız ile beraber yüzde 95’in üstüne çıkmıştır.

 • KOLAY VE HIZLI ALIŞVERİŞ
  4. nesil bir AVM nasıl olmalı? 

  Dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanan 4’ncü nesil AVM’ler; açık alanların olduğu, cadde, sokak, meydan, teras gibi alanların ön plana çıktığı, insanların keyifli vakit geçirebilecekleri donanımlara sahip, kent dokusuna uygun bir mimari anlayışla tasarlanıyor. Dolayısıyla 4.’ncü nesil kavramı ile birlikte büyük ve kapalı alanlardan çok bizim gibi kompakt, her istediğinizi kolayca ve hızlıca bulabileceğiniz formatta AVM’ler ve caddeleşen AVM’ler dönemine girdiğimizi düşünüyoruz.

 • 4. nesil bir AVM nasıl olmalı? İçinde neleri barındırmalı?
  Gelişen teknoloji beraberinde sosyolojik değişimi de getirmiştir. AVM’ler bu değişimin dışında kalamazlar. Kapalı mekanlardan oluşan ve sadece alışverişe dönük alanları olan AVM’lerin yerine teknolojiyi daha çok kullanan, açık alanları artmış, alışveriş ve yeme içmenin yanı sıra etkinlik ve kültür merkezlerini de içerisinde barındıran AVM’ler 4.nesil AVM’ler olacaktır.

 • 2012 yılından beri "Eğlence Parkı ve Atraksiyonları" alanında en dikkat çeken ürünlerin ödüllendirildiği "Avrupa'nın En İyileri" ödül töreni (European Star Awards), bu yıl Paris'te IAAPA Expo Europe fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlendi. Daha önce de birçok uluslararası ödüle sahip olan Polin Waterparks imzalı King Cobra Su Kaydırağı bu yıl da ödüle layık görüldü ve sekizinci kez listede ilk sırada "En İyi Su Kaydırağı" olarak yerini aldı.

FGG

GGG

Yukarı