Ana içeriğe atla

S

 

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi ‘KUMSmall Factory’ 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyetiyle Anadolu’nun kalbi Kayseri’nin ilk Factory AVM’si olarak hayata geçiyor. Klasik bir alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getireceklerini ifade eden KUMSmall Factory'nin kiralama ve yönetim çalışmalarını yürüten GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik, “Kayseri'nin ve bölge illerin cazibe merkezi olmayı hedefliyoruz.” diyor.

pasaport pizza

13- 15 ŞUBAT 2020 TARİHLERİNDE İSTANBUL FUAR MERKEZİ'NDE GERÇEKLEŞECEK ATRAX 2020 – 8. ULUSLARARASI EĞLENCE-ETKİNLİK, PARK-REKREASYON FUARI BU YIL DA DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDEN ÇOK SAYIDA KATILIMCI VE ZİYARETÇİYİ İSTANBUL’DA AĞIRLAMAYA HAZIRLANIRKEN ZİYARETÇİLERİNİ DE HER YIL OLDUĞU GİBİ DOYASIYA BİR EĞLENCEYE DAVET EDİYOR.
EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ HAKKINDA ÖNGÖRÜLERİNİ PAYLAŞAN ENJOY BOWLING İŞLETMECİSİ HALİL KEÇEBİR, ‘‘EĞLENCE TOPLUMUN BİR İHTİYACI VE YATIRIMCILARIN BU İHTİYACI EN DOĞRU ŞEKİLDE KARŞILAMASI GEREKMEKTEDİR.’’ DEDİ.
TURNAGÖL TİYATROSU 21. YILINDA İNSANSI ROBOT SANBOT İLE METROPOL İSTANBUL’DA DAHA ÖNCE YAPILMAMIŞ BİR AÇILIŞ ETKİNLİĞİNE İMZA ATTI.
Zamansız organizasyonlardan bahseden Varyasyon Event Ajans Başkanı Eyüp Bolat, “Masal tadında, maskotlu müzikal tiyatro oyunlarımız uygulanabilirliği en kolay ve zamansız organizasyonlarda günü kurtarmak anlamında en ideal organizasyonlarımızdır.” dedi.
GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ETKİNLİKLERDE HEDEF KİTLEYE FARKLI DENEYİMLER YAŞATARAK KALICI ANILAR BIRAKMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTEN KROMOZOM EVENT GENEL MÜDÜRÜ AYŞENUR KRANDA, “AVM ZİYARETÇİLERİ ARTIK HİKAYESİNİ DİNLEYECEKLERİ ETKİNLİKLERDEN ZİYADE BU HİKAYEYE DAHİL OLACAKLARI ETKİNLİKLERE KATILMAK İSTİYOR.” DİYOR.
YazarkasaPOS’larında teknolojik altyapıya ve uygulama zenginliğine önem veren Ingenico, iş yerlerinin yükünü hafifleten uygulaması iCiro’ya yeni özellikler ekledi.
GELMİŞ GEÇMİŞ EN SIRA DIŞI AVM MASAJ HİZMETİNİ HAYATA GEÇİRDİKLERİNİ VE BUNUNLA DA KALMAYIP BAYİLİK VEREREK 12 ŞUBEYE ULAŞTIKLARINI SÖYLEYEN PROMASAJ FİRMA SAHİBİ ALTAN UZUN, “AÇTIĞIMIZ BU YOLDA YENİ BİR SEKTÖR YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ.” DEDİ.
İklimlendirme sektörünün lider firmalarından Form Şirketler Grubu, yerli üretime başladığı su kaynaklı ısı pompaları için “Yerli Malı’’ sertifikası aldı. 30 yıla yakın bir süredir ısı pompaları alanında öncülük eden Form, İzmir Pancar O.S.B.’deki üretim tesislerinde Form markası ile ürettiği yerli ısı pompaları sayesinde ürün yelpazesini genişletiyor ve her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.
2005 yılından beri marka kimliği, mimari konsept & proje ve pazarlama iletişimi alanlarında çok yönlü, multidisipliner hizmet veren Karbon, A’dan Z’ye ele aldığı müşterileri için, markadan başlayan, konseptten gerçek mekanlara dönüşen projeler yapıyor.
Türkiye’nin en sıra dışı döner markası KasapDöner, İstanbul Maltepe’de bulunan Piazza AVM’de döner severlerle buluştu.
Türkiye’nin en büyük yerli restoran zinciri olan HD Holding, HD Döner ve HD İskender markaları ile Maltepe Piazza AVM’de 2 restoran açılışı birden yaparak hızla büyümeye, daha fazla misafiri dışarıda daha iyi bir yemek yeme deneyimi ile buluşturmaya devam ediyor.

Katılacağımız Fuarlar

E-Bülten

Konu Başlıkları

DÜNYADA PERAKENDE SEKTÖRÜ KÜRESEL BELİRSİZLİKLERE RAĞMEN SERT İNİŞLER YAŞAMIYOR. TÜRKİYE’DE İSE TÜKETİM KARARLARININ ÖTELENDİĞİ GÖZLENİYOR. 2019’UN İKİNCİ YARISINDAKİ BÜYÜME BEKLENTİSİNİ FIRSATA ÇEVİRMENİN TEK YOLU TEKNOLOJİYİ İŞ MODELİNE ENTEGRE ETMEK.
AVM VE PERAKENDE DÜNYASININ GÜÇLÜ İLETİŞİM MECRASI MALL REPORT DERGİSİ OLARAK ORGANİZE EDİLEN YUVARLAK MASA TOPLANTISINDA “AVM’LERDE FRANCHISE İŞLETMELERİ VE POTANSİYELİ” TEMASI ÜZERİNDE DURULDU. HOLİDAY INN ŞİŞLİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIDA, KONUŞMACILAR ÖNEMLİ TESPİTLER YAPTI.
Perakende sektörü zorlu geçen 2019 yılını doğru teknoloji yatırımlarıyla ve müşterisini iyi okuyarak yönetti. Kategori Mağazacılığı Derneği tarafından düzenlenen 6. Perakende Teknolojileri Konferansı, 1 Ekim 2019’da perakende ve bilişim sektörünü bir araya getirecek.
 • Elektronik güvenlik alanındaki entegre çözümleriyle Sensormatic, perakendecilerin, üretim tesislerinin ve lojistik şirketlerinin depoları için ihtiyaca göre farklı seviyelerdeki güvenlik çözümleri ile hem güvenlik hem de verimliği sağlıyor. 

 • Turnagöl Tiyatrosu 21. yılında çağı takip eden ve bunu yaparken her yaştan kitleyi etkinliklerine katarak bu kez de Metropol İstanbul’da daha önce yapılmamış bir açılış etkinliğine imza attı. Açılışa gelen misafirler insansı Robot Sanbot ile çok eğlendi. 10 gün boyunca devam eden etkinliğe katılım çok yoğun oldu. Misafirler teknolojinin doğru bir şekilde kullanıldığında insan hayatını kolaylaştırdığını Sanbot Robot ile deneyimlediler.

 • Eğlence sektörü her yıl giderek büyüyen bir iş hacmine sahip. Sektörün şu anki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?  

 • Etçi Mehmet’in ilk açılışından bahseder misiniz?

 • Yüzde yüz yerli sermayeli bir marka olarak Türkiye’de kaç şube ile nerelerde faaliyet gösteriyorsunuz?
  Toplam 56 şubemiz var, bunun 20 tanesi İstanbul'da, 36 tanesi ise İstanbul dışında. 9 şubemiz Ankara’da olmak üzere; Çankırı, Yozgat, Kayseri, Aksaray, Artvin, Osmaniye, Alanya, Antalya, Fethiye, Muğla, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa ve İzmit'te şubelerimiz bulunuyor.

  Franchise modelinizden bahseder misiniz?

 • AVM ve perakende sektörü, istihdama katkısı ve ulaştığı ciro büyüklüğü ile Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden oldu. Bu sektörün ülkemizdeki durumunu birde sizden dinleyebilir miyiz? 

 • KPMG Türkiye Perakende ve Tüketici Ürünleri Sektör Lideri Emrah Akın, Türkiye’de iş gücü piyasasındaki zayıflık ve düşük tüketici güven endeksi nedeniyle perakende sektöründeki büyümenin geçen yılın altında kaldığını belirtti. Döviz kurlarındaki hareket ve yüksek faiz seviyesinin etkisiyle Türkiye’de tüketim kararlarının ötelendiğine dikkat çeken Akın, “Ancak istikrarlı nüfus artışı, TL’deki değer kaybı ve alışveriş turizmindeki yükseliş perakende sektöründe orta ve uzun vadede istikrarlı bir büyüme potansiyeli sunuyor.

FGG

GGG

Yukarı