Ana içeriğe atla

d's

 

MALLREPORT

EGE’NİN EN BÜYÜK OUTLETİ WESTPARK OUTLET

10.05.2018 - 17:06

TANKAR GAYRİMENKUL YATIRIM TARAFINDAN YAPILAN EGE’NİN EN BÜYÜK OUTLETİ WESTPARK’TA MODANIN, ALIŞVERİŞİN VE EĞLENCENİN ZİRVESİNDEN, AKVARYUMUN DERİNLİKLERİNE KADAR SIRA DIŞI BİR DÜNYA VAR. WESTPARK’IN EGE BÖLGESİ’NE MUTLULUK VE HEYECAN VEREN BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLDUĞUNU İFADE EDEN TANKAR GAYRİMENKUL YATIRIM AŞ. YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT TAN, GÜÇLÜ MARKA KARMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPARAK, EĞLENCE, YEME-İÇME ALANLARI VE İZMİR’İN İLK AKVARYUMU İLE İZMİR’İN VE EGE’NİN EN İDDİALI OUTLET PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİKLERİNİ İFADE ETTİ. 

bEge’nin en büyük outleti olacak olan Westpark Outlet’i bizlere kısaca tanıtır mısınız?  AVM nasıl bir yapıda olacak, içerisinde hangi birimler yer alacak?
Ege’nin en büyük outleti Westpark Outlet projemiz, Tankar Gayrimenkul A.Ş. kuruluşudur. Projemiz, Ege Bölgesi’nin tamamına mutluluk ve heyecan veren bir alışveriş merkezi olarak, kapılarını 10 Mayıs günü ziyaretçilerimize açtı. Güçlü marka karmasına ev sahipliği yaparak, eğlence, yeme-içme alanları ve İzmir’in ilk akvaryumu ile İzmir’in ve Ege’nin en iddialı outlet projesini hayata geçirdik. 
Türkiye’nin en tanınmış, en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan projemiz, 240 milyon TL yatırım, yarı açık mimari konsepti ile 70 bin metrekarelik kiralanabilir bir alana sahip. Gerek İzmir gerekse çevre illerde yaşayanlara önemli ayrıcalıklar sunan projemizde, teraslı kafe ve restoran alanlarının yanı sıra bin 500 oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük eğlence merkezleri ve 2 bin 500 araç kapasiteli Ege’nin en büyük otoparkı yer alıyor.

FERAH BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ
Westpark Outlet’in mimari ve lokasyon özelliklerinden kısaca bahseder misiniz? 

Dome Mimarlık tarafından hayata geçirdiğimiz projemiz, ziyaretçilerimize yarı açık konsepti ile ferah bir alışveriş deneyimi sunarken bölge halkının özellikle tercih ettiği bir konsepti de bünyesinde yaşatıyor. Üst geçit bağlantı noktası ile 2 bloktan oluşan projemizin fiziki farkındalığı ve ışıltılı yapısı ise outlet merkezimizin dikkat çeken unsurlarından biri olmuş durumda. 
Mimari farklılığının yanı sıra lokasyon olarak da projemizin misafirlerimize büyük avantajlar sağladığını düşünüyoruz. İzmir’in önemli yakalarını birbirine bağlayan, Karşıyaka-Bornova- Bayraklı ana hat üzerinde faaliyetimizi sürdürüyoruz. 
Lokasyon özelliklerimizden birkaç tanesini saymak gerekirse, yapılmakta olan Ankara - İzmir hızlı tren hattıyla, başkente yolculuk süresinin 3,5 saate düştüğü noktadayız.
Ayrıca konum itibari ile Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan ve 570 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek, Ege bölgesi’nin sağlık merkezi olacak olan, İzmir Şehir Hastanesi’ne yürüme mesafesi kadar yakınız. Tüm bu özellikleriyle lokasyonumuzun projemize katkı sağlayacağına ve çekim yaratacağına inanıyoruz.

EGE’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK MARKALAR VAR
AVM’de kaç mağazanız bulunuyor? Westpark Outlet ile İzmir’e ilk defa gelen markalar var mı?

Projemizde yaklaşık 170 mağaza alanımız mevcut. Bunun yüzde 90’ının kiralaması sonlandı ve bugünümüz şartlarında çok verimli bir doluluk oranı yakaladığımızı düşünüyoruz. Markalarımız arasında İzmir’e ilk defa gelenler de var. Ege’nin ilk ve tek akvaryum projesine ev sahipliği yapacağız. Funtastic Aquarium İzmir akvaryumu hizmetine büyük bir lansman ile haziran ayı sonlarında başlayacak. Bunun yanı sıra Avşar sinemaları, Praktiker, The Company ve Big Mamma’s gibi markalarda Ege’ye yeni soluk getirecek markalarımız arasındadır. 

KİRALAMA VE YÖNETİM HİZMETİ JLL’DE
Westpark Outlet’in kiralama ve yönetimini JLL gerçekleştiriyor. Açılış öncesi ve sonraki süreçte nasıl bir sinerji olacak?

Projemizin gerek konsept geliştirme gerek kiralama ve yönetim süreçlerinde beraber yol aldığımız JLL Turkey ekibi ile çok başarılı bir sonuç elde ettiğimizi, gerçekleştirdiğimiz açılış ve doluluk oranımız ile görüyoruz. Tüm süreçlerde profesyonel kimliklerini üzerimizde hissettiğimiz JLL Turkey ekibine tekrar teşekkürlerimizi buradan iletiyoruz. Açılış öncesi yoğun olarak fokuslandığımız kiralama sürecinin sonlarındayız, bundan sonra ki yönetim aşamamızda pazarlama faaliyetleri, müşteri ve kiracı memnuniyet konularında da farkındalık yaratacağımıza inanıyoruz. 

Yatırımcı Tankar Gayrimenkul’ü tanıyabilir miyiz? 
Bizler Tan ailesi olarak aldığımız her kararda, ülkemize fayda sağlayacak, önemli yatırımlar yapmayı hedefledik. Grubumuz, binin üzerinde çalışanıyla farklı alanlarda projeler gerçekleştirmeye ve yenilerini eklemeye devam ediyor.
1986 yılında gayrimenkul ve otomotiv ile ticari hayatımıza başladık. 1997’de Tankar’ın kurulmasıyla petrol, lojistik, enerji ve taahhüt gibi alanlara yöneldik.
Grup şirketlerimizden;
Tankar Petrol, İzmir merkezde 10 akaryakıt istasyonuyla hizmet vermektedir. Bayiliğini yaptığımız global firmaların da desteğiyle tüm Türkiye’ye hizmet veren Türkiye’nin öncü şirketlerindendir.
Tankar Lojistik, hazır beton sektöründe Türkiye’nin en büyük filosuna sahiptir.
Tankar Enerji,  2017 yılı itibari ile grubun ilk Güneş Enerji santrali olan Manisa FAZ1’de elektrik üretimine başlamıştır. Aliağa FAZ1’in de yatırımı devam etmekte olup yıl içinde devreye almayı planlıyoruz. 
Tankar Taahhüt, edindiği tecrübe ve teknolojik ekipmanlarıyla Türkiye’de baraj gölet ve karayolu gibi projelerle yoluna devam ediyor.
Tankar Gayrimenkul ise, süregelen konut ve ticari gayrimenkul yatırımlarının yanı sıra inşası tamamlanan prestij projemiz Westpark Outlet ile farklı bir boyuta ulaşmıştır. 
Tankar Grup olarak, zaman yönetimi ve verimlilik konuları bizim en hassas olduğumuz noktalar. Verimi yüksek, fayda sağlayan projeleri çoğaltmak ise tek hedefimiz. 

b

Yarı açık bir mimari konsepte sahipsiniz. Bu alanda yakın zamanda yapmayı düşündüğünüz etkinlikler var mı? Bu yıl için neler planlıyorsunuz?
Ziyaretçilerimize açılış etkinlikleri kapsamında, 4 gün boyunca çok ses getiren, nitelikli bir program sunduk. Katılımın yüksek olduğu açılışımızda; yurt dışından kortej ekipleri, lisanslı çocuk etkinlikleri,  Murat Boz ile açık hava konseri ve gökyüzü ışık şovları vardı. On binlerce kişinin yoğun ilgi gösterdiği açılışımızda, ziyaretçilerimize unutulmaz anlar yaşattığımızı düşünüyoruz.
Açılış sonrası etkinlik programımızı da aynı hızda ve farklı nitelikli etkinliklerle devam ettirmeyi planlıyoruz.

BÖLGENİN İLK AKVARYUM PROJESİ…
Bölgedeki ilk akvaryum projesine ev sahipliği yapacaksınız. Akvaryum hakkında bilgi alabilir miyiz?

Akvaryum projemizde, ziyaretçilerimizi eğitim ve eğlencenin bir arada yaşanacağı, birbirinden ilginç sualtı canlıları ile yüz yüze muhteşem bir macera bekliyor... Ege’nin ilk akvaryumu olan Funtastic Aquarium İzmir, bu yaz Westpark Outlet projemizde açılıyor.
Özel sualtı dekorları ile tematik kurguların ön planda tutulduğu devasa akvaryumda, sualtının gizemli dünyası, zamanı unutturan eğlence ve derinlemesine bilgi ziyaretçilerini bekliyor. 
Köpek balığı besleme, biberonla Koi balığı besleme gibi özel günlük etkinliklerle ziyaretçilerine benzersiz deneyimler yaşatacak olan Funtastic Aquarium İzmir, kapılarını yakında projemizde açıyor.
2 bin metrekareden büyük kapalı alanda, 50’den fazla tematik sergi içinde, yüzlerce farklı deniz canlısı ziyaretçilerini bekliyor olacak. 
Sahil kasabasının huzurlu ortamından derin okyanuslara, heyecan dolu köpek balıklarından kamuflaj ustası ahtapotlara, rengarenk tropik mercan resifi canlılarından ilginç ve bir o kadar sevimli vatozlara kadar birçok deniz canlısı da Funtastic Aquarium İzmir’de olacak.

TOPLAM SU HACMİ YAKLAŞIK 2,5 MİLYON LİTRE!
Özel yaşam destek üniteleri ve denge tankları ile birlikte, toplam su hacmi, yaklaşık 2,5 milyon litreye ulaşan Funtastic Aquarium İzmir, tamamen tek parça ve yerden başlayan özel tasarım tünel akvaryumu ile Türkiye’nin en geniş ve kesintisiz panoramik sualtı görüntüsünü sunacak. Tünelin akrilik kalınlığı ise yaklaşık 15 cm. Yani üst üste, 3 yetişkin fili taşıyabilecek kadar sağlam. Tünel akvaryum, içinde yaklaşık 1,5 milyon litre tuzlu su bulunan ana tank içerisinde yer alıyor.

AÇILIŞ ÖNCESİ HERMES CREATIVE’DEN 2 ADET GOLD ÖDÜL
Pazarlama faaliyetleri olarak nasıl bir yol izleyeceksiniz? İzmirliler için özel projeler olacak mı?

Pazarlama ve reklam faaliyetlerimizde de sürdürülebilir olmayı hedefliyoruz. Daha alışveriş merkezimiz açılmadan AVM otoparklarımızın duvarlarının çocuklar tarafından boyanması ile ilgili “Çocuklarımızla Renklenen Westpark” isimli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Mayıs sonuna kadar devam edecek. İzmir’de katılım sağlayacak tüm devlet okulları ve kolejlerden 5. sınıftan 12. sınıfa kadar yaklaşık 2 bin öğrenci, ressamlar, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, proje yöneticileriyle birlikte otoparkımızın duvarlarına resimleri ve çizimleri ile hayat veriyorlar. Projemiz 2018 Hermes Creative Ödülleri’nde “Interactive Brand Experience” ve “Special Event” kategorilerinde 2 adet gold ödüle layık görüldü. Böylelikle Westpark Outlet henüz kapılarını açmadan bir pazarlama projesi ile uluslararası ödül platformunda ilk kez ödül alan AVM oldu. 

m

d's

Yukarı