Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Doğru kiralama için profesyonel destek şart!

27.06.2018 - 10:15

Yatırımcının marka kimliğine göre doğru lokasyonu saptayarak talebe göre işletmelere danışmanlık hizmeti verdiklerini söyleyen YKG Perakende Kiralama ve Marka Danışmanlığı Kurucusu İbrahim Düzenli,  “Perakende sektöründe hizmet vermekte olup AVM’ lere girmek isteyen ya da mevcut mağazasını artırmak isteyen firmalar doğru kiralama yapabildikleri takdirde hedeflerine ulaşabilirler.” dedi.

YKG Perakende Kiralama ve Marka Danışmanlığı firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne zaman faaliyete geçtiniz? Danışmanlık firması kurma fikriniz nasıl oluştu?  
21 yıl süre ile Joker grubunda çeşitli görevlerde yöneticilik yaptıktan sonra artık edindiğim tecrübeleri kendi şirketim için kullanmanın zamanı geldiğini düşündüm. Bu doğrultuda firmamız 2017 yılında faaliyete geçti.  

MARKA KİMLİĞİNE UYGUN AVM’LER BELİRLENİYOR
Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?  

YKG olarak perakende sektöründe mağaza kiralama ve marka danışmanlığı yapıyoruz. Yatırımcının marka kimliğine göre hangi AVM’ lerde yer almasının uygun olacağı saptanıyor ve tarafımızca hazırlanan fizibiliteler doğrultusunda kiralama yapıyoruz. 
Kiralamadan sonra markanın P&L ’i doğrultusunda kira indirimi ve kur sabitleme çalışmalarını yürütüyoruz. Aynı zamanda eğlence sektöründe ki tecrübelerimize istinaden indoor/outdoor park açmak isteyen yatırımcılara kiralama ile birlikte konsept yerleşim projesi hazırlıyor, talebe göre işletme danışmanlığı veriyoruz.

BEŞERİ İLİŞKİLER GÜÇLÜ OLMALI
Mağaza açmak ya da mağaza sayısını artırmak isteyenlerin danışmanlık hizmetlerini nasıl sağlıyorsunuz?

Bazen bütçe yeterli olsa da yatırımcı istediği AVM’ ye giremeyebiliyor. Sektörde, gerek kiralama şirketleri gerekse AVM ayağında beşeri ilişkilerin güçlü olması çok önemli. Aynı zamanda yeni açılacak olan AVM’ lerin ve aktif AVM’ lerden çıkacak veya yer değiştirecek markaların takip edilmesi gerekiyor. Doğru metrekareyi belirleyerek, doğru lokasyonu saptayarak ve hazırlanan fizibiliteler doğrultusunda yatırımcı ile gerekli istişareler yaparak danışmanlık sağlıyoruz.

Hangi markalara danışmalık veriyorsunuz?
Özdilek Ev Tekstil Grubu, Magıc Play Eğlence Alanları, Amega Simülasyon, Ares masaj koltukları ve otomat makinaları, Aysina şal ve eşarp firmaları ile danışmanlığı yürütüyoruz. Aynı zamanda sözleşme aşamasında olduğumuz 3 bin-5 bin metrekare alanlarda büyük eğlence mağazaları açmak isteyen bir firma ile 2018 yılında 6 yeni oyuncak mağazası ile sektöre merhaba diyecek yeni markalarımız olacak.

MARKA BİLİNİRLİĞİNE KATKI SAĞLANIYOR
Markalara verdiğiniz danışmanlık hizmetinin markaya sağladığı faydalar nelerdir?

Doğru ve uygun kiralama hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda kurumsal algının oluşmasına ve marka bilinirliğine katkı sağlıyoruz. 

FİRMALAR DOĞRU KİRALAMA İLE HEDEFE  ULAŞABİLİR
Markalara kiralama ve marka danışmanlığı adına neler söylemek istersiniz? 

Perakende sektöründe hizmet vermekte olup AVM’ lere girmek isteyen ya da mevcut mağazasını artırmak isteyen firmalar doğru kiralama yapabildikleri takdirde hedeflerine ulaşabilirler. Bazen bütçelerin yeterli olması önem arz etmiyor. Yapılan yanlış kiralamalar hayal edilen büyüme yerine bir anda zarar eden firmalara dönüşebiliyor. Sektörde yer almak isteyen veya büyümek isteyen firmalara mutlak surette profesyonel destek almalarını öneririz.

n

Yukarı