Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Penti Romanya'da da pazar lideri oldu

16.07.2019 - 10:19

İç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde Türkiye’nin en sevilen ve tercih edilen markası olan Penti, 2023’e giden yolda çizdiği gelecek projeksiyonuna hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın doğusundan batısına her noktasına adım atmayı hedefleyen ve yurt dışı operasyonlarında başarılara imza atan marka, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi.
Arnavutluk, Kosova Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’da yıllardır devam ettirdiği pazar liderliğini kimseye bırakmayan Penti, Romanya'yı da bu listeye dahil etti. 2019 yılında açacağı 5 yeni mağaza ile Romanya'da 45 mağazaya ulaşacak olan Penti, Romanya'nın yeni pazar lideri oldu. Uluslararası pazar araştırma şirketi Euromonitor ve marka sağlığı araştırma şirketi Future&Bright‘ın verilerine göre kalite ve rahatlık denildiğinde akla gelen ve tercih edilen ilk marka olan Penti, yaygın mağaza yapısı, online satış sitesi ve ürün çeşitliliği ile aynı zamanda kendi kategorileri içerisinde Romanya’da yer alan en ulaşılabilir marka olarak da konumlanıyor.
2018'de Romanya'da 5 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Penti, 2019 yılı sonunda bu sayının 6 milyonun üzerine çıkmasını hedefliyor. 

GGG

Yukarı