Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Tekzen’e mağaza sayısı ile en büyük perakendeci ödülü

28.12.2018 - 11:13

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, iş dünyasının öncü dergileri Capital ve Ekonomist tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Perakendede İnovasyon Forumu & Ödülleri’nde yapı market kategorisinde mağaza sayısıyla en büyük perakendeci ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Perakendede İnovasyon Forumu & Ödülleri’nde yapı market kategorisinde 138 mağaza sayısıyla en büyük perakendeci ödülünün sahibi oldu.

Yurt içinde 138 mağaza, yurt dışında 4 mağaza

Perakende sektörünün lider şirketlerini buluşturan etkinlikte Türkiye geneline yayılan mağazasayısı ile ödüllendirilmekten dolayı oldukça gururlu olduklarını belirten Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, “ Tekzen olarak yurtiçinde 59 ilde 138 mağaza, yurt dışında da 4 mağaza ile hizmet veriyoruz. Ürün gruplarımız 29 ayrı kategoriden oluşuyor. Yurt genelinde toplamda 242 bin metrekarelik satış alanımız ile ev, bahçe, ofis ve tüm yaşam alanları için mobilyadan aydınlatmaya, dekorasyondan boyaya, beyaz eşyadan hırdavata on binlerce ürün satışa sunuyoruz.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Perakendede İnovasyon Forumu & Ödülleri’ne katılan sektör paydaşlarımızın ortak fikri müşteriyi anlamak, teknolojinin sağladığı olanakları yeni satış kanallarıyla birleştirmek ve yeniliklere açık olmaktı. Biz de Tekzen olarak her yıl yaklaşık 40 milyon müşteri deneyimi yaşıyor ve alışverişin her katmanında müşterimize kulak veriyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Tekzen 2018 yılında 20 mağaza açarak “Her ilde bir mağaza” hedefiyle büyümesini sürdürdü. 2019 yılında açacağı 11 yeni mağaza ile yurt genelinde büyümeye devam edecek.

n

Yukarı