Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

NTS DANIŞMANLIK’TAN 2019'DA YENİ AVM PROJELERİ

15.11.2018 - 11:22

2007 yılında doğru proje, doğru yatırım grubu ile AVM yatırımı yapan gayrimenkul ve inşaat şirketlerine yurt içi ve yurt dışında proje geliştirme, raporlama hizmeti, pazarlama, konsept oluşturma, kiralama, yönetim, yönetim danışmanlığı, arazi alım-satım, fizibilite çalışmaları gibi konularda hizmet vermek üzere kurulan NTS Danışmanlık, şimdiye kadar İstanbul ve Anadolu’da birçok alışveriş merkezi projesini başarıyla hayata geçirdi. 2018’deki başarılı AVM projelerinin yansıra 2019 yılında hayata geçecek olan projeler ile öne çıkan NTS Danışmanlık Kurucusu Behiye Savaşkan “Sürdürülebilirliği olan alışveriş merkezleri oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar imza attığımız projelere baktığımızda doğru stratejilerimiz ile beraber, başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. NTS Danışmanlık olarak hedefimiz, Türkiye’nin her noktasında, modern ve başarılı alışveriş merkezi projeleri geliştirmek” dedi.

NTS Danışmanlık 2018’i birçok proje ile bitiriyor. Şu anda çalışmalarını sürdürdüğünüz hangi projeleriniz var?
Proje yatırımcımız Ata GYO ile Ata Corner Lüleburgaz projemizde şehir merkezine yürüyüş mesafesinde, geniş otopark kapasiteli, otogar karşısında konumlandırılmış, her yaştan tüketiciye hitap eden, bünyesinde Kahve Dünyası, Burger King, D&R, Neşve, Popeyes, bin metrekare içerisinde kendisine ait asansör ve yürüyen merdivenin olduğu 3 kattan oluşan, ailelerin gelip çocuklarını güvenli bir şekilde teslim edebilecekleri, her yaşa hitap eden oyun parkurları ve oyun makinaları ile bilardo ve gençlik merkezi alanları yaratan Playpark projemizde yer alıyor. 
Cadde Çomu, yatırımcısı Sunar Group ile Adana Merkez Ziyapaşa Bulvarı’nda bölgenin ilk cadde mağaza projesi olarak hayat bulacak.
Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yatırımcısı MSB Grup Yapı’nın toplam 120 bin metrekare alanda 508 konut ve alışveriş ve yaşam merkezi ile Ankara Eskişehir yolu üzerinde yer alıyor. Polatlı’nın ilk ve tek alışveriş ve yaşam merkezi olacak Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bin 500 metrekare LCWaikiki, bin 500 metrekare Flo, bin metrekare ebebek, bin 100 metrekare Playpark ve Bowlingo, Migros, Cinemaximum, Gloria Jean’s Coffees, Burger King, Watsons, Mavi, Gratis, Atasun Optik, Popeyes, Toyzz Shop, Penti, Pizza Wings, D&R, Bursa Kebap Evi, SR Döner, Usta Dönerci, Collezione ve birçok eklenen yeni markasıyla 2018’in son çeyreğinde açılışa hazırlanıyor.
Ağrı’nın en büyük ilçesi olan Patnos merkezde 2019’in son çeyreğinde açmaya hazırlandığımız AVM projemizde 2M Migros, LCWaikiki, Cinemaximum, Burger King, Usta Döner, Popeyes, Mavi, Flo, Tekzen, Watsons, Penti, bin 600 metrekare ile bölgenin en büyük çocuk ve bowling eğlence merkezi Playpark ve Bowlingo ile kiralamaları gerçekleşen birçok yeni markamız yer alıyor. 
On Mall Burhaniye projemiz Sevkon İnşaat yatırımı ile 16 bin metrekare kiralanabilir alanda şehrin merkezi, Hürriyet Bulvarı ile Şaip Hoca bulvarı kesişiminde ana bulvarlar üzerinde, belediye binasına 100 metre uzaklıkta ve adliye binası yanında konumlanıyor. On Mall Burhaniye içerisinde hipermarketten çocuk eğlence alanına, teknolojiden kozmetiğe ulusal ve uluslararası birçok sektörel markaya ev sahipliği yapacak.
1071 Bayburt, Bayburt merkezde 15 bin metrekare kiralanabilir alanda bölgenin ilk cadde mağaza projesi olarak her yaştan tüketiciye hitap eden, ziyaretçilerin teknoloji ve moda trendlerini yakından takip edebileceği bir alışveriş ve yaşam merkezi olacak.
İzmir Kemalpaşa projemiz ise şehrin merkezinde açık cadde konseptinde, ferah teras alanları, konforlu çocuk eğlence ve sosyal alanları, geniş otopark alanı ile bir alışveriş ve yaşam merkezi projesi olarak hazırlandı. 
Bunun yanında Kuşadası ve İç Anadolu bölgesinde iki projemizin konsept çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.
Yönetim ve yeniden kiralama çalışmalarını yürüttüğümüz Sapanca’da bulunan NG Bedesten AVM’de Tekzen ve Penti, Karabük Kares AVM projemizde de LCWaikiki mağazalarının açılışlarını gerçekleştirdik.

NTS Danışmanlık olarak 2019 hedefleriniz nelerdir?
Sektörümüz hızla büyüyor, bu büyümeyi sürekli ve sürdürülebilir hale getirmemiz lazım. Biz bugünün değil geleceğin yatırımlarını yaratmak istiyoruz. Hedefimiz, öncelikle portföyümüzü genişletip, yeni AVM projeleri hayata geçirmek, yenileme, geliştirme ve profesyonel yönetim hizmetleri konusunda tüm il ve ilçelerde başarılı projelere imza atmak.

ASDAS

Yukarı